Najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz, aby utrzymać swoje postanowienia dotyczące odchudzania przy życiu i skutecznie zrealizować swój program odchudzania – nawet ważniejszą niż instruktor lub lekarz – jest twój własny powód, dla którego to robisz. To twoja motywacja!

O podejściu do odchudzania

Musisz być zdeterminowany, aby przeanalizować sytuację.  Więc masz nadwagę i chcesz zrzucić kilka kilogramów.  Żaden instruktor siłowni z dowolnego miejsca na świecie nie pomoże ci, jeśli nie podejmiesz odpowiednich kroków, aby mieć odpowiednią dietę i trzymać się rutynowych ćwiczeń. W diecie warto uwzględnić np. owsianki na odchudzanie. A żeby te kroki chcieć podjąć, musisz mieć powód. Im wyraźniejszy, tym lepiej.

Nawet jeśli jesteś chory i szukasz leczenia, żaden lekarz nie pomoże, jeśli nie jesteś zdecydowany podążać za daną formą leczenia, niezależnie od tego, czy przyjmujesz leki we właściwym czasie, czy nie spożywasz niektórych pokarmów. To, czy ci się uda, zależy od poziomu twojej determinacji!

Twój sposób myślenia

Do tej pory strasznie błądziliśmy w naszych nawykach żywieniowych.  Dopóki nie podsumujemy stanu rzeczy i nie weźmiemy spraw we własne ręce, sprawy się nie poprawią.

Rzecz numer 1 to świadomość.  Musimy dowiedzieć się, jakie pokarmy są dla nas odpowiednie, a jakie nie.  Musimy wrócić do treningu i zrozumieć, jakich składników odżywczych potrzebuje Twój organizm i w jakich ilościach.

Następnie musimy zbudować dietę dla siebie i naszych bliskich, aby jeść zdrowiej.  Musimy ograniczyć wszystkie niepożądane pokarmy – cukry, tłuszcze, węglowodany, których tak naprawdę nie chcemy – i włączyć produkty, które mogą poprawić nasze zdrowie.

To brzmi zbyt kaznodziejsko, rozumiem.  Ale to czysta prawda. Wiele osób myśli, że odchudzanie to bułka z masłem i pójdzie im lekko, a potem idzie ciężko i są rozczarowani. Rzucają to. No przykro mi, tak to nie działa. Nikt nie mówił, że to lekkie.

Ale jest nadzieja

Nadzieja polega na tym, że istnieje wiele produktów spożywczych, które są po prostu tak smaczne jak te okropne śmieciowe jedzenie, a przy tym zdrowe, ale jeszcze o nich nie wiemy. To są produkty, o których jeszcze nie wiemy, prawdopodobnie nie używamy ich lub nie wiemy, jak je gotować, ale zdrowa książka kucharska może pomóc w zrozumieniu różnych ciekawych sposobów zdrowego gotowania.

Nawet przy takiej samej diecie, jaką spożywasz, jesteś w stanie wyczarować naprawdę pyszne, zdrowe potrawy.  Tak, to wszystko jest bardzo możliwe.  Możesz w dużym stopniu modyfikować swoje nawyki żywieniowe, jednocześnie dbając o swoje podniebienie. Faktem jest, że przemysł odchudzający jest w bardzo znaczący sposób odpowiedzialny za ten upadek rozwiniętej rasy ludzkiej.  Muszą sprzedawać swoje Atkinsy i Jenny Craig, Strefy i Medifasts iz tego powodu media nigdy nie mówią, jak możemy w rzeczywistości wziąć sprawy w swoje ręce.

Pokazują nam błyskotliwe zdjęcia przed-po, osoby z długą na stopę sub, a potem tego samego faceta z sześciopakiem brzucha i mówią nam, że dieta to umożliwiła. Jednak faktem jest, że gdybyśmy się pozbierali, bardzo łatwo moglibyśmy to zrobić, bez konieczności wydawania setek złotych na wymyślne diety.