Posiadanie własnego mieszkania to bez wątpienia jedno z największych marzeń wielu ludzi. Każdemu marzy się własny domek za miastem lub mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji większej aglomeracji. Jednak w wielu przypadkach do podjęcia tematu zakupu nieruchomości potrzebny jest doradca kredytowy.

Obecny rynek nieruchomości w Polsce

Niestety, ceny nieruchomości w Polsce są wysokie, dlatego też zakup nieruchomości w zdecydowanej większości przypadków wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe, ponieważ to ogromne zobowiązanie na lata, które budzi wątpliwości i stres. Bardzo pomocny może okazać się w takiej sytuacji doradca kredytowy, który odpowie na nurtujące pytania osób chcących starać się o kredyt hipoteczny.

O doradcach kredytowych

Doradca kredytowy to także osoba, która wstępnie zbada zdolność kredytową osób zainteresowanych, gdyż jest to sprawa kluczowa w momencie składania wniosku do banku. Jak wiadomo każdy bank ma nieco inne warunki przyznawania kredytów hipotecznych w danym okresie. Liczy się nie tylko zdolność kredytowa i historia w Biurze Informacji Kredytowej, ale także wiele innych elementów, jak chociażby wkład własny, rodzaj dochodów i wiele innych. Niezależnych doradców kredytowych jest wielu, a co ważne, korzystanie z jego usług nie jest związane z opłatami. Warto zatem umówić się na takie spotkanie, ponieważ pośrednik kredytowy dysponuje wiedzą i doświadczeniem, które pomogą przejść przez wszystkie formalności. Podczas spotkania, po przekazaniu informacji dotyczących sytuacji finansowej, będzie można także wstępnie porównać oferty kilku banków, z jakimi współpracuje wybrany doradca.