Biznesmeni, księgowi oraz osoby związane z finansami na pewno część swojego doświadczenia i wiedzy opierają na książkach związanych z tym tematem. To właśnie w książkach można natrafić na inne spojrzenie na dany temat i wiele ciekawych narracji w danej dziedzinie. Podobnie jest w kwestii książek biznesowych i finansowych, których na rynku naprawdę nie brakuje. Tak więc jakie książki warto przeczytać?

Od dobrego do wielkiego

Książka polecana głównie przedsiębiorcom mającym własne firmy, dowiemy się z niej między innymi dlaczego jedne firmy pną się na sam szczyt i osiągają wielkie sukcesy, a inne stoją w miejscu, lub zaliczają znaczny regress. W książce jest dokładnie opisane badanie z którego dowiadujemy się, że najlepsze i największe firmy świata mają pewne cechy wspólne, jakie?

Przede wszystkim to, że prezesi tych firm to bardzo skromne osoby, które nie wychylają się na pierwszy plan i dużą część kapitału ponownie inwestują w firmę.

Inteligentny inwestor

Inteligentny inwestor to książka, która głosi wiele prawd na temat rynku inwestowania i pomimo, że świat cały czas idzie nieustannie do przodu, to większość rzeczy które znajdują się w tej książce to wciąż aktualna prawda, na przykład?

W krótkofalowej perspektywie giełda to po prostu hazard, jednak kiedy spojrzymy na rynek giełdowy z innej perspektywy – długofalowej, będziemy mogli nazwać to „wagą

Nasze podejście do kwestii inwestowania jest bardzo ważne, ponieważ kiedy chcemy się szybko wzbogacić i zainwestujemy w coś nie do końca wiedząc co z czym się je, to mamy małe szanse na sukces, natomiast kiedy zainwestujemy w firmy/aktywa/akcje które mają dobre, solidne podłoże, oraz pewne „zabezpieczenie” nawet z największego kryzysu się taka firma podniesie, jednak właśnie jest to inwestowanie długofalowe.

Reguła 10 X

Grant Cordone wydał regułę 10 X, w której uważa, żeby swoje cele pomnożyć dziesięciokrotnie, jednak o co dokładniej chodzi? Przykładowo mamy małą firmę i chcemy zarabiać 10 tysięcy złotych/msc, jednak co gdybyśmy sobie za cel postawili nie 10 tysięcy złotych/msc, a 100 tysięcy złotych/msc? Właśnie w książce Cordone’a możemy przeczytać o tym, aby wszystkie swoje cele mnożyć dziesięciokrotnie, a co jeśli nie uda nam się zarobić 100 tysięcy złotych/msc, tylko 40 tysięcy złotych/msc? Początkowo chcieliśmy zarabiać tylko 10 tysięcy złotych/msc, a teraz zarabiamy 40 tysięcy złotych/msc.