Rozmyślasz o leasingu na firmę, aby na przykład wziąć samochód do prywatnego użytkownika, a może auto dla firmy? A może potrzebne są laptopy albo inne artykuły firmowe? Może całkowicie nie jesteś zaznajomiony od podstaw i chcesz przeczytać dobry poradnik o tym jak wziąć auto w leasing na firmę? W takim przypadku zapoznaj się wówczas z tym artykułem i dowiedz się czy wciąż opłaca się brać leasing na firmę.

Rozważasz zakup czegoś na swoją firmę?

klucze do samochodu w leasing na firmę

Mam taką tylko nadzieję, że jednak nie myślisz o żadnym zakupie za gotówkę, bo te czasy dawno już minęły i nigdy więcej one nie wrócą. Po prostu nawet leasing na firmę jednoosobową, jest bardziej praktyczny z wielu powodów od kredytu. Na pewno jest to słuszne, bo kto chciałby jeszcze wydawać jednorazowo wszystkie wolne swoje środki na różne zakupy, jeśli może je również zainwestować z o wiele to wyższym zwrotem we własny biznes, ale i niezbędne takie inwestycje wspomagać tańszymi i rozłożonymi w czasie finansowymi wydatkami. Myślisz o kredycie? Raczej nie jest to taki dobry pomysł, chociażby patrząc na ilość odsetek i miesięcy jego trwania. Zanim podejmiesz swoją decyzję przeczytaj o leasingu i na własnym przykładzie podejmij decyzję, czy aby na pewno wciąż opłaca się go brać.

Leasing i jego korzyści

Leasing tak naprawdę nigdy nie przestał się opłacać i wiele firm wciąż go stosuje, prawie na wszystko, na co może sobie pozwolić. Podstawą jest m.in. samochód w leasing na firme. Nie ma co się tak naprawdę dziwić ze względu na jego opłacalność i wielkość rat, ale i na korzystne warunki działania. Samochody osobowe na leasing to dobry pomysł, jest to pomysł korzystny dla firm chociażby ze względu na jego niskie raty miesięczne.

Co więcej, jeżeli spojrzysz na realne dane oraz prognozy z ZPL w zakresie znacznego wzrostu zainteresowania leasingiem w całej Polsce, a przede wszystkim w polskich firmach, to czy może być o wiele lepszy argument, aby jednak i sobie odpowiedzieć na ów pytanie, czy leasing dalej się opłaca? Raczej nie ma, dlatego przy tym zostaniemy. Teraz poznaj korzyści leasingu, nawet jeśli ma to być leasing samochodu używanego na firmę,

Zalety wzięcia leasingu

  1. Atrakcyjne koszty – o wiele tańsze niż kredyt.
  2. Korzyści podatkowe, które również się wliczają poprzez utrzymywanie leasingu.
  3. Wygoda – leasing można dopasować do swoich własnych potrzeb.
  4. Niewielka ilość formalności – cała procedura jest o wiele to łatwiejsza niż kredyt, czy pożyczka i nie wymaga tyle czasu.

Jak sam widzisz zalet jest wiele, które przemawiają za tym, aby jednak wziąć leasing na swoją firmę. Co najważniejsze wszystkie ważne zalety podaliśmy u góry, jednak leasing ma wiele więcej zalet niż Ty sam myślisz. Jednak co jeszcze wpływa na pozytywne myślenie o leasingu? Dowiesz się dalej czytając artykuł.

Czy auto w leasingu się opłaca?

Fakty, które nam dzisiaj towarzyszą, bez przerwy stwierdzają, że tak. Opłaca się brać auto w leasing. A dlaczego w zasadzie? Wiele badań wskazuje, że aż 8 na 10 samochodów firmowych są właśnie wzięte w leasing! Dlatego również i teraz możesz na tym skorzystać. Jednak za nim to zrobisz, przeanalizuj swoją sytuację finansową w firmie. W tym celu sprawdź czym jest leasing na firmę jednoosobową kalkulator. Za pomocą tego narzędzia będziesz mógł jasno zobaczyć, czy auto w leasing na firmę w danym przypadku jest rzeczywiście opłacalny.

firmowy leasing auto

Jedyne wątpliwości, które jednak można mieć odnośnie do tego, czy drogi samochód osobowy w leasing nadal się opłaca można mieć w momencie, gdy zmienią się przepisy prawne. Wymaga to tak naprawdę to krótkiego jednak wyjaśnienia. Pamiętaj jednak, że zmiany w ów leasingu obowiązujące od 1 stycznia 2019 roku nie zmieniły się nic, jeżeli chodzi o jego formę finansowania w odniesieniu do wszystkich samochodów osobowych, których wartość nie przekracza jego limitu na 150 000 złotych.

Auto w leasing na firmę – to również wciąż się opłaca?

Jednak czy leasing na auto firmowe dostawcze lub osobowe wciąż się nam opłaca? Odpowiedź brzmi tak. Leasing opłaca się brać na takie elementy jak:

  • samochód osobowy na firmę,
  • samochód dostawczy,
  • laptopy na firmę,
  • wiele innych akcesoriów i urządzeń niezbędnych do pracy.

I tym podobne. Wiele osób, które prowadzą własną działalność bierze leasing na swoją firmę i wówczas wtedy nie musi inwestować wiele więcej pieniędzy, które mogą wykorzystać na promocje firmy, czy inne elementy, które wpływają na rozwój firmy i jego przedsiębiorstwa. To są główne powody, ze względu których opłaca się w Polsce brać leasing na firmę.