Na wybielaniu zębów można naprawdę sporo zyskać, oczywiście nie tylko białe zęby. Będzie to możliwe, o ile tylko wybielanie zębów dentysta lub specjalista wykona prawidłowo. A to będzie możliwe wtedy, gdy pacjent zdecyduje się mu poddać w wyspecjalizowanej w tej kwestii placówce – albo gabinecie stomatologicznym, albo ewentualnie gabinecie medycyny estetycznej, w której też coraz częściej lekarze zajmują się estetyką uzębienia. Co zatem warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

O profesjonalnym, bezpiecznym i skutecznym wybielaniu zębów

o białym uśmiechu

Chcesz mieć białe zęby jednak nieco przerażają Cię koszty takiej usługi stomatologicznej? No cóż, na pewno jednak o wiele lepiej wykonać profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów, niż próbować uzyskać jakikolwiek efekt na własną rękę. Nowoczesny sprzęt działa dużo lepiej od wszelkich typowo domowych narzędzi wybielających. Te wszystkie wybielające pasty do zębów, płyny i drogeryjne nakładki zazwyczaj mają zerową wartość, bo nie potrafią zrobić tego, do czego zostały stworzone. A te z nich, które jakoś minimalnie działają, zazwyczaj jednocześnie wywołują szereg skutków ubocznych, takich jak m.in. nadwrażliwość zębów i dziąseł. Znacznie lepsze i przede wszystkim w pełni satysfakcjonujące rezultaty to jednak nie wszystko.

Wybielanie zębów – dla kogo?

Wszyscy, którzy chcą mieć piękny biały uśmiech powinni udać się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Oczywiście wizyta u fachowców to przede wszystkim duża wygoda, zapewniana przez doświadczonych dentystów. Dlatego mogą zdecydować się na bezpieczny zabieg wybielania zębów nawet osoby, które boją się wizyty u dentysty. Efekty po pewnym czasie na pewno przekonają nas do tego, że była to słuszna decyzja.

Profesjonalne czy samodzielne wybielanie zębów?

Dla wielu osób wybielanie zębów cena jest zbyt wysoka. Dlatego decydują się oni na domowe metody. Pamiętajmy jednak, że samodzielne przeprowadzanie tych bardziej skomplikowanych zabiegów bywa jednak problematyczne. Nie dość, że trzeba nauczyć się przeprowadzania tych zabiegów, to jeszcze do tego nigdy nie ma się tej stu procentowej gwarancji, że wszystkie kroki wykonuje się w sposób prawidłowy, albowiem nikt z zewnątrz nie jest w stanie tego skontrolować, no chyba że ktoś mieszka z lekarzem dentystą. Zgłaszając się do normalnego gabinetu stomatologicznego, człowiek od razu trafia pod opiekę profesjonalistów. Każdy stomatolog najpierw upewni się w tym, czy jego pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu, zanim ten zabieg przeprowadzi. Wszystko odbędzie się w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Najskuteczniejsze wybielanie zębów – cena i metody

wybielanie zębów metody

Profesjonalne wybielanie zębów cena w gabinecie stomatologicznym może być uzależniona od lokalizacji, renomy poradni stomatologicznej, a także metody wykonania zabiegu. Stomatolodzy stosują najczęściej laserowe wybielanie zębów. Jednak równie popularne i być może nawet i częściej praktykowane jest nakładkowe wybielanie zębów. Metody wybielania zębów powinniśmy wybrać w momencie, gdy odbędzie się nasza wizyta w gabinecie stomatologicznym lub u specjalisty od wybielania. Na pewno bezpieczne wybielanie zębów pod okiem fachowca zakończy się skutecznym rezultatem w postaci białych zębów.

Martwe zęby a wybielanie zębów

Białe zęby marzą się wielu osobom. W końcu każdy chce zaprezentować swój piękny uśmiech na zdjęciach i w wielu innych sytuacjach. Jednak co w momencie, gdy chcemy mieć piękny biały uśmiech, a wciąż mamy chore zęby? Czy wybielanie martwego zęba jest możliwe? Okazuje się, że tak, jednak na pewno domowe metody w tym nie pomogą. Należy udać się po prostu do specjalistycznej poradni stomatologicznej. Domowe wybielanie zębów nie jest ani efektywne, ani też całkowicie zdrowe dla zębów. Szczególnie, gdy mamy martwe zęby. Koszt wybielania zębów powinien być dla nas mimo wszystko do zaakceptowania, gdy chcemy pochwalić się pięknym uśmiechem i zdrowym uzębieniem.

O wybielaniu zębów – podsumowanie

Jeśli chcemy mieć białe zęby w 10 minut niczym aktor w reklamie telewizyjnej, to oczywiście raczej będzie to niemożliwe do wykonania. Po prostu takie hasła to jedynie slogany reklamowe. Jednak na pewno wybielanie zębów u dentysty może zapewnić nam skuteczne rezultaty i trwałe białe zęby. Zresztą warto sprawdzić aktualne zdjęcia i rezultaty u pacjentów dotyczące tego, jak wybielanie zębów przed i po wpłynęło na ich stan i wygląd uzębienia. Jeśli chodzi o domowe wybielanie zębów, to zazwyczaj nie ma sensu nawet próbować go przeprowadzać, bo jest to tylko i wyłącznie bezsensowna strata czasu. Należy wykonać po prostu bezpieczne wybielanie zębów u dentysty. Prawidłowy zabieg wybielania zębów zawsze będzie swoje kosztować, jednakże nie zmienia to faktu, że dla wielu osób będzie on zabiegiem opłacalnym. Warto dodać, że jeśli znajdziemy dobry punkt stomatologiczny z polecenia, to wybielanie zębów cena może być dla nas niższa. Warto więc się zapytać znajomych, czy aby może nie wykonywali oni takiego zabiegu stomatologicznego w ostatnim czasie.