Wszystkie kobiety pragną wyglądać atrakcyjnie. O atrakcyjności nas kobiet niezależnie od wieku decyduje dobrze dobrany do wieku i sylwetki ubiór, zadbane włosy, zdrowe zęby i to, co mamy do powiedzenia, gdy otworzymy ust.
Jeżeli chodzi o strój, to młode kobiety mogą pozwolić sobie na ekstrawagancję w ubiorze, bo to zazwyczaj nie wpływa źle na ich wygląd. Młode kobiety mogą również podążać za trendami w modzie, bo to nie czyni ich śmiesznymi a tylko nowoczesnymi, czyli takimi na czasie. Natomiast starsze panie lepiej, gdy postawią w doborze garderoby na klasę, na elegancję lub na własny styl, jeżeli taki ulubiony posiadają.
Lecz najważniejsze są osobiste odczucia, własny gust, indywidualne predyspozycje i to, aby się czuć dobrze w tym, co mamy na sobie. Jednak nie zaszkodzi zwrócić też uwagę na to, aby nie wyglądać niestosownie, czy niedbale, albo śmiesznie.

Co warto zapamiętać dla własnego dobra?

– Lepiej być skromniej i mniej modnie ubranym niż śmiesznie wyglądać w niepasującym do wieku stroju.
– Po sześćdziesiątce lepiej więcej zakrywać niż odkrywać, bo skóra już nie ta, co kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście lat temu.
– Od późnego średniego wieku warto zrezygnować z mini nawet, gdy nogi pozostają ładne, bo często nie pasują do twarzy i szyi, na której pojawiły się zmarszczki.

Jaka fryzura dla kobiet 50 plus i 60 plus i jeszcze plus?

Lata mijają szybko i zanim młoda dziewczyna zwróci na to uwagę już jest dojrzałą kobietą a zaraz potem panią po 50, czy 60 i starszą. W dzisiejszych czasach na szczęście wiele rzeczy niezależnie od wieku zostało ujednolicone, jak na przykład fryzury, które to podobne noszą dziś młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Lecz i tu nie każda fryzura 20, czy 30 latki będzie pasować kobiecie w średnim wieku i tu chodzi o tak zwaną "rozczochraną fryzurę". Młoda dziewczyna ze specjalnie niesfornie ułożonymi włosami wygląda atrakcyjnie i pociągająco a starsza kobieta z takimi samymi włosami wygląda nieestetycznie, zaniedbanie i odpychająco. Dzieje się tak, bo każdy wiek choć ma wiele cech wspólnych, to posiada także różnice, które dla własnego dobra lepiej brać pod uwagę.

Jakie obuwie i dodatki dla kobiet 50 plus i plus?

– Natomiast obuwie to nie jest jednolite dla kobiet młodszych i starszych. To, co nosi młode pokolenie kobiet nie zawsze pasuje i nie zawsze mogą nosić kobiety starsze. Niewiele kobiet po 50 a nawet po 60 roku życia uwielbia jeszcze nosić szpilki. Oczywiście może ubrać je od czasu do czasu, lecz nie chodzi w nich na co dzień, jak często robią to młode dziewczyny. Podobnie jest z innym obuwiem, które można określić za ekstrawaganckie i które czasem noszą młode osoby a które starszej osobie absolutnie nie będą pasować i na dodatek będą niewygodne.
– Nieco inaczej jest z dodatkami takimi, jak np. torebki. Bo to taka część garderoby stanowiącej dodatek do ubrań głównych, która nie określa wieku, lecz starsze panie same wolą torebki nieco inne niż te, które noszą młode dziewczyny. Bo starsze kobiety zwracają większą uwagę na funkcjonalność i praktyczność tego gadżetu.

Dlaczego warto inwestować w markowe produkty?

Sukienki dla kobiet w średnim wieku i plus

W ogóle odnośnie sukienek, to kobieta w średnim wieku a tym bardziej kobieta w starszym wieku powinna wybierać sukienki z rękawkami, gdyż skóra po sześćdziesiątym roku życia nie jest już tak elastyczna, jaka była 20, czy nawet 10 lat wcześniej. Z kolorami natomiast można eksperymentować i wybierać raczej jasne kolory i nie skupiać się na kolorach czarnych, czy w ogóle na ciemnych kolorach. Ciemne kolory dodają wieku i jednym słowem postarzają i sprawiają, że inni traktują nas nobliwie, co nie zawsze się nam podoba, bo wolimy czuć się młodziej.

Reasumując

Ubrania i obuwie, jak i dodatki w stylizacji kobiet 50 plus i plus warto dopasowywać do trybu swojego życia, do swojej sylwetki, do swojego typu urody, jak i do swojej kondycji fizycznej.
Dziś wszystkie kobiety posiadają szafy i komody na swoje ubrania a wiele kobiet posiada również odrębne pomieszczenie stanowiące garderobę, w której warto, aby znalazły się ubrania klasyczne, jak i te bardziej trendy, aby być przygotowaną na każdą ewentualność, bo przeróżnych sytuacji i wyjść z domu jest w życiu każdej z nas wiele.
Przy zakupie ubrań i butów a nawet dodatków do stylizacji warto zwrócić uwagę i kupować artykuły dobrej jakości, bo materiały szlachetne są długowieczne i zawsze prezentują się elegancko. Nawet po latach nie wyglądają na znoszone, ani wyblaknięte, czy rozciągnięte. Poza tym, co jest bardzo istotne są zdrowsze dla ciała od tych sztucznych, czy podrobionych i sprawiają, że nasze ciało oddycha.