Właśnie urządzasz wnętrze i zastanawiasz się jakie rozwiązania zastosować do swoich okien? Możliwości jest całkiem sporo a wszystko zależy od Twoich indywidualnych oczekiwań, gustu oraz oczywiście stylu w jakim urządzasz pomieszczenia. Dowiedz się, jakie są zalety poszczególnych rozwiązań oraz na jakie czynniki powinnaś koniecznie zwrócić uwagę dobierając zasłony, firany lub rolety do swoich wnętrz.

Cechy wyróżniające rolety

Rolety idealnie sprawdzą się w małych wnętrzach. Nadają się jako element wystroju w surowych, industrialnych wnętrzach. Dodatkową zaletą rolet jest także to, że są one odpowiednie dla alergików ponieważ nie zbierają tak dużo kurzu jak na przykład zasłony.

Cechy wyróżniające firany

Firany przede wszystkim mają za zadanie ozdabiać nasze okno. Są wykonane z lekkiego materiału który przepuszcza światło sprawdzają się zatem idealnie w pomieszczeniach, do których dociera niewiele światła dziennego i nie chcemy go dodatkowo ograniczać. Firany ocieplają wnętrza oraz stanowią wypełnienie dla surowych pomieszczeń, którym chcemy nadać nieco więcej przytulnego charakteru.

Cechy wyróżniające zasłony

Zasłony nadają wnętrzom przytulności. Sprawdzają się idealnie w dużych pomieszczeniach, które chcemy nieco ocieplić. Pasują idealnie do aranżacji wnętrz w stylu glamour a także rustykalnym. Wybór zasłon jest niezwykle duży. Mogą być one półprzepuszczalne lub zupełnie nieprzezroczyste (tak zwane zaciemniające) – co zapewni nam prywatność wieczorami a za dnia możliwość ucięcia sobie drzemki.

Decydując się na wybór zasłon, firan lub rolet powinnaś wziąć pod uwagę przede wszystkim własne upodobania, styl w jakim wykończone są wnętrza w Twoim domu a także dodatkowe czynniki, takie jak na przykład: alergie, posiadanie zwierząt ( które mogłyby zniszczyć zasłony czy firany), stopień doświetlenia danego pomieszczenia i tym podobne. Możesz również zdecydować się na połączenie kilku rozwiązań i zastosować na przykład firany lub rolety razem z zasłonami. Wybór produktów i możliwości dekoracyjne są właściwie nieograniczone. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.