Moda na pracę zdalną niewątpliwie trwa obecnie w pełni. Wiele osób zazdrości swoim kolegom i koleżankom, którzy mogą pracować z domu lub każdego innego miejsca na Ziemi. Jednak czy w rzeczywistości praca zdalna w domu jest aż tak świetna? Czy jednak wiąże się z jakimiś problemami, o których na pierwszą myśl w ogóle nie wpadniemy? Warto to sprawdzić i przekonać się, czy praca zdalna to rzeczywiście takie oh i ah, jak wszyscy dookoła myślą.

Pracując z domu trzeba narzucić sobie rygor pracy

Pracując w firmie udajesz się każdego dnia do biura lub do innego miejsca pracy. Tam na pewno znajduje się szef lub osoba, która jest nad Tobą. To automatycznie oznacza, że robisz wyznaczone sobie obowiązki. Po prostu wiesz, że musisz działać. Jednak pracując w domu takiej osoby po prostu nie ma, przez co musisz samodzielnie narzucić sobie obowiązki i po prostu je wykonać.

Domowe rozpraszacze

Będąc w domu dookoła znajduje się mnóstwo rozpraszaczy. Począwszy od urządzeń multimedialnych, po nawet dzieci, które akurat mają wolne lub wróciły ze szkoły. Dla wielu osób ten problem jest wręcz nie do przeskoczenia i z tego względu praca zdalna nie jest dla nich.

Mniejsza motywacja do pracy

Na pewno praca w domu nie dla wszystkich jest tym, co zapewnia im motywację do działania. O ile jeszcze ktoś ma wydzielone osobne pomieszczenie biurowe w domu to ok – wtedy można po prostu rano się ogarnąć i pójść do własnego biura w domu. Jednak jeśli ktoś pracuje w salonie, to tej motywacji może brakować. I właśnie to jest dla wielu osób problemem, który ciężko rozwiązać w kontekście efektywnej pracy w domu.