Prowadzisz własną sprzedaż w Internecie a Twoją główną albo poboczną opcją sprzedaży jest popularny serwis Allegro? A może dopiero chcesz zacząć sprzedawać swoje produkty i jesteś zainteresowany również sprzedawaniem na Allegro dodatkowo bądź głównie na tym portalu sprzedażowym? Skuteczny opis na Allegro potrafi zwiększyć konwersję i sprawić, że produkt wyróżni się na tle konkurencji. Dlatego przyłóż baczną uwagę do stworzenia odpowiedniego opisu na tym portalu aukcyjnym i zwiększ sprzedaż w internecie.

Co warto wiedzieć o opinie aukcji internetowej?

o opisie na Allegro

Jeśli nic o nim nie wiesz i nie jesteś w stanie przygotować ciekawego, ale i zachęcającego opisu na sprzedaż w tej platformie, to skorzystaj z naszego poradnika. Nie bój się, ponieważ nasz artykuł jest po to, aby Ci pomóc z tym problemem. Prawie wszyscy początkujący sprzedawcy na tej platformie mają z tym problem. Nie piszę się tam długich opisów a wymienienie wszystkich zalet produktu i przekonanie do zakupu jest dość żmudnym i mało skutecznym zajęciem. My dziś pokażemy jak wygląda przygotowanie profesjonalnego opisu na Allegro, aby zawierał wszystko co potrzebne i żeby zaciekawił klienta.

O czym trzeba pamiętać tworząc opis na Allegro?

Opis na Allegro produktu, czy usługi jest dość twardym orzechem do zgryzienia, dlatego też jego przygotowanie jest czasochłonne. Jednak o czym musisz pamiętać, aby stworzyć taki opis? Cała lista jest poniżej. Sprawdź ją i dowiedz się co musisz w nim umieścić, ale i o czym musisz pamiętać, aby stworzyć genialny opis na Allegro.

  • Zadbaj o kompletność opisu danego produktu, usługi.
  • Skup się na podaniu jego zalet.
  • Nie zapomnij o dodaniu jego parametrów.
  • Zadbaj o dodanie do opisu zdjęcia wysokiej jakości. Wpływa to na Allegro SEO i odbiór estetyczny przez odbiorcę.
  • Przedstaw korzyści w ciekawej formie, aby klient mógł je sobie wyobrazić.
  • Zadbaj o wyjaśnienie, dlaczego warto zakupić towar u Ciebie.

Opis na Allegro – krok po kroku

Na samym początku tworzenia opisu musisz dodać jego kompletną charakterystykę. Chodzi tutaj o to, aby stworzyć kompleksowy krótki opis danego produktu, czy usługi. Na przykład musisz opisać wszystkie najważniejsze jego funkcje zastosowania, ale i musisz powiedzieć do czego służy dany produkt i jak go obsługiwać. Ten opis powinien mieć od 500 do 2.000 zzs. Preferuje się jednak, że ten opis powinien zawierać maksymalnie 1.000 zzs. (znaków ze spacjami).

Następnym krokiem jest podanie jego zalet, czyli musisz wypisać od 3 do 5 zalet danego produktu, które również przekonają klienta do zakupu. Pamiętaj, aby te zalety wpisywać po liczbie 1,2,3 – później powiemy dlaczego.

Kolejnym krokiem w tworzeniu skutecznego opisu na aukcje internetową jest to, aby dodać jego parametry. Tutaj chodzi na przykład o to ile wat ma zasilacz, jaka jest wielkość matrycy, czy średnica patelni w zależności co sprzedajesz.

o przygotowywaniu opisu Allegro

Dodatkowo warto w opisie dodać kolejne zdjęcia różniące się od tych co są w aukcji. Tak więc dodaj jedno u góry, a więc na samym początku, dodatkowo opisując kompletnie produkt. Drugie na środku przy podawanych zaletach i parametrach, trzecie na samym dole, przy opisie, dlaczego warto zakupić towar u Ciebie. No i dodatkowo możesz dodać kolejne dwa zdjęcia na samym końcu, bez żadnego opisu, aby były, ponieważ najlepsze opisy zawierają od 3 do 5 zdjęć.

Kolejnym ostatnim punktem jest dodanie regułki, dlaczego warto kupić od Ciebie. Jak wiadomo nie każdy klient odpala zakładkę o mnie, dlatego warto dodać coś tutaj takiego, aby przekonać klienta. Jak może wyglądać taka formułka? Na przykład:

  1. „Wiele zadowolonych klientów po zakupie moich towarów”
  2. „Dużo internautów poleca, moje usługi są, one jedne z tych tańszych a jakość na wysokim poziomie”
  3. „Warto kupować u mnie, ponieważ wysyłka jest szybka, dobrze zabezpieczona”

Skuteczny opis na Allegro zwiększa sprzedaż

Mam nadzieję, że teraz dzięki przykładom u góry doskonale wiecie jak stworzyć idealny opis na Allegro. W ten sposób pracujecie także nad lepszym SEO Allegro. Oczywiście z biegiem czasu warto modyfikować opis i dostosowywać go do naszej grupy docelowej i tego, jak zmienia się branża. Warto dodać dobry i schludny opis, ponieważ chcesz przecież przekonać klienta do zakupu. Z drugiej strony Twoja firma to Twoja twarz, którą musisz również sprzedać, aby klient chciał zakupić u Ciebie. Opis na Allegro to jedna z tych najważniejszych rzeczy, które musisz wykonać.

Pamiętaj, że przy przygotowaniu opisu na Allegro musisz stosować liczby, jak już wcześniej wspomnieliśmy a dlaczego? Dlatego, że stworzenie opisu z liczbami jest zachęcające dla algorytmów allegro do podniesienia Twojego produktu w wyszukiwarkach – dlatego pamiętaj o tym, aby tworzyć opisy z liczbami.

Podsumowanie

Wytłumaczyliśmy powyżej najważniejsze punkty, które mają za zadanie Ci pomóc w stworzeniu opisu na wysokim poziomie. Twój opis łącznie będzie zawierać od 1.500 do 3.000 znaków ze spacjami. Nie jest on krótki ani zbyt długi, aby Twoi klienci go nie przeczytali. Allegro również ma algorytmy, które preferują takie właśnie długości, dzięki czemu opis produktu na aukcji Allegro będzie w Twoim przypadku wartością dodatnią.