Marzy Ci się sylwetka, którą mógłbyś pochwalić się na plaży w wakacje? A może chcesz mieć sześciopak nie tylko na wakacje, lecz po prostu przez cały rok? W takim przypadku musisz poznać kilka żelaznych zasad, które pozwolą Ci osiągnąć niesamowitą formę fizyczną. Jakie to zasady? O czym trzeba pamiętać?

Zacznij się ruszać – to podstawa

Kluczem do tego, aby na brzuchu zamiast oponki po prostu był kaloryfer i widoczne mięśnie brzucha, na pewno jest regularna aktywność fizyczna. Jaka dokładnie ma to być aktywność fizyczna? W zasadzie jakakolwiek. Grunt, żeby na koniec dnia spalona była odpowiednia ilość kalorii. Oznacza to, że jeśli lubisz jazdę na rowerze, to po prostu dużo jeździj na rowerze. Lubisz grać w piłkę nożna? To graj do woli. Jednak niezależnie od wykonywanego rodzaju aktywności fizycznej w formie cardio, musisz również wykonywać trening siłowy całego ciała, no i oczywiście brzucha.

Żeby odsłonić mięśnie brzucha, pierw musisz je zbudować

Chcesz, żeby Twój kaloryfer był widoczny o każdej porze dnia i nocy? W takim razie musisz zbudować masywne mięśnie brzucha. W tym celu nie pozostaje oczywiście nic innego jak praca nad mięśniami brzucha. W jakiej formie? Na pewno mocne i duże mięśnie brzucha można zbudować za pomocą ćwiczeń izolowanych na brzuch. Przykładowo mogą to być spięcia brzucha leżąc lub wznosy nóg na drążku. Na pewno rozwiniemy brzuch również za sprawą ćwiczeń wielostawowych typu martwy ciąg i przysiad.

Jak więc widać, aby uzyskać sześciopak na brzuchu należy przede wszystkim zadbać o regularny trening. Nie tylko siłowy, ale również trening typu cardio. Dzięki treningowi siłowemu jesteśmy w stanie zbudować mięśnie brzucha, a za sprawą treningu cardio będziemy w stanie spalać kalorie, dzięki czemu skutecznie będziemy usuwać tłuszcz z ciała. A przy mniejszej tkance tłuszczowej widoczność brzucha będzie znacznie lepsza.