Renowacja mebli może być ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a także metodą na oszczędzenie pieniędzy. Wymaga nieco zaangażowania, ale wysiłek się opłaca.

Odnawianie starych mebli

Mieszkając w dużym mieście, często możemy znaleźć na śmietnikach stare stoliki nocne, krzesła, regały i stoły. Szkoda, by zostały poddane utylizacji. Znaleziska warto zabrać do domu i zabrać się za odnowienie mebli. Najpierw należy je dokładnie obejrzeć, szukając w nich dziur pozostawionych przez korniki. Po obmieceniu i odkurzeniu możemy nanieść preparat przeciwko szkodnikom, a następnie, po upływie wymaganego czasu, wypełnić wszystkie otwory oraz ubytki szpachlą przeznaczoną do drewna.

Gdy specyfik zaschnie, wyrównujemy powierzchnię papierem ściernym, pozbywamy się pyłu i sprawdzamy, czy otwory zostały wypełnione prawidłowo. Następnie trzeba zdecydować się na rodzaj powłoki, jaką zostanie pokryty odnawiany mebel: bejca, farba, a może wosk? W zależności od użytego specyfiku stara szafka nabierze innego charakteru i pasować będzie do innego wnętrza. Jak widać, odnawianie mebli, mimo że czasochłonne, może dawać sporo satysfakcji z pracy. W efekcie otrzymujemy przedmiot, który jest niepowtarzalny i w 100 procentach odpowiada naszym preferencjom.