Już za chwilę, już za momencik rozpocznie się nowy rok szkolny. Dla wielu rodziców wakacje to odpowiedni czas, aby skompletować szkolną wyprawkę. Zwłaszcza jeżeli dziecko uczy się w podstawówce lub idzie do pierwszej klasy. Uczeń zaczynający swoją przygodę z edukację wymaga większego wyposażenia, niż starszak, któremu zawsze coś zostało z ubiegłego roku. Zakupy szkolne to jednak spory wydatek i warto go dobrze przemyśleć.

Co więc jest potrzebne?

Niezbędne są książki, podręcznik i zeszyty ćwiczeń to nauki przedmiotów stosowane w konkretnej podstawówce oraz klasie. Czasami szkoły podają, gdzie można je kupić w okolicy lub polecają księgarnię internetową. Dobrym rozwiązaniem jest zakup używanych podręczników, zwłaszcza w przypadku starszych klas. Uczeń potrzebuje też zeszytów w dwie lub trzy linie do nauki języki polskiego, zeszytów w kratkę do pozostałych przedmiotów i zeszyt w pięciolinię to muzyki. Zarówno podręczniki, jak i zeszyty powinny być podpisane oraz obłożone okładką przeciw zniszczeniu. Istoty jest też plecak, który odpowiednio dobrany do wieku oraz upodobania ucznia posłuży mu długie lata.

Jakie artykuły, przedmioty i akcesoria są jeszcze niezbędne?

Następnie trzeba kupić piórnik, a do niego wszystkie potrzebne akcesoria jak długopis, ołówek, linijka, gumka, temperówka, nożyczki i klei. Warto posiadać też bloki techniczne oraz rysunkowe, różne rodzaje kredek i mazaków, plastelinę, bibułę, farby i pędzle. Im starsze dziecko, tym ważniejsze są przybory do pisania, niż plastyczne. Niezwykle istotny jest także worek na buty, kapcie do chodzenia po szkole oraz strój gimnastyczny. Dobra wyprawka szkolna zawiera przybory śniadaniowe, bidon i artykuły higieniczne. Niektórzy decydują się na zakup gotowej wyprawki w formie wyposażonego plecaka, co sprawdza się w przypadku młodszych uczniów. Wiele akcesoriów zależy od rodziców i preferencji ucznia, a wspólne przemyślane zakupy szkolne do podstawówki mogą przynieść wiele radości.